11 Haziran 2010 Cuma

GÜN, BUGÜNDÜR!Tüm futbolseverlerin sevdalısı Dünya Kupası, Cannavaro’nun ellerinde yükseldiğinden beri bugünü bekliyoruz. Dile kolay tam 47 ay geçmiş. Ama yaklaşık 1 saat sonra başlayacak açılış töreniyle birlikte futbol dolu, muhteşem hikâyelerle ilmek ilmek örülecek koca bir ay bizleri bekliyor. Tanıl Bora’nın deyimiyle 47 ayın sultanı Dünya Kupası’nda, iftar vakti yaklaşıyor.

Dünya Kupası boyunca gün be gün gerek maçlar, gerek yaşanan olaylarla bu sayfaları doldurmaya başlayacağız. Açılış törenine 1 saatten az kalmışken lafı fazla uzatmayalım, önce günün programı:

Saat 15.00 --- Açılış Seremonisi
Saat 17.00 --- Güney Afrika – Meksika (A Grubu) Soccer City, Johannesburg
Saat 21.30 --- Uruguay – Fransa (A Grubu) Green Point, Cape TownBu arada Dünya Kupası süresince faydalı olacağını düşündüğüm iki tane uygulamadan bahsedeyim hemen. İlki flash ile hazırlanmış çok güzel bir fikstür uygulaması. Marca’nın sitesinde olan bu uygulamayı ilk aceto’da gördüm. Şuradan ulaşabilirsiniz.Diğeri ise bir Excel dosyası. Yine fikstürlerin olduğu bu dosyanın artısı, skor tahminlerinizi girdiğinizde, finale kadar eşleşmeleri oluşturabiliyorsunuz. Keyifli olacağı kesin. Buradan indirebileceğiniz bu dosya için de, PcLion’a ve bu dosyayı O’na ulaştıran Bağış Erten’e de teşekkür ederek bu kısmı da bitirelim.

Gelelim son bilgilendirmeye; malum spor iletişimi olarak çıkardığımız bir dergimiz var. 3. sayısı bugün çıktı. Buradan link vermek yerine, direkt olarak bir sonraki posta onu ekleyeceğim. Okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.Az daha bahsetmeyi unutuyordum; bu blogun kalbi Dünya Kupası boyunca İngiltere için atacak. İngilizlerin yanı sıra başta ABD, Sırbistan ve Şili olmak üzere Hollanda, Yeni Zelanda ve Fil Dişi maçlarını da ayrı bir heyecanla takip edeceğim (Nerede İspanya, hani Arjantin derseniz onlar tabi ki her futbolsever gibi beni de heyecanlandırıyorlar ama Dünya Kupası başka arkadaş =)). Afrika temsilcilerine de selamı çakıp, ömür boyu anlatılası bir Dünya Kupası dileğiyle bu posta son noktayı koyalım.

Hiç yorum yok: