20 Mayıs 2010 Perşembe

KİM VAR HOCAM?


Yanılmıyorsam Güiza’nın Saraçoğlu’nda ıslıklandığı maçtan sonraydı; Rıdvan Dilmen %100 Futbol’da Güiza’nın iyi bir futbolcu olduğunu, yıldızlarla dolu İspanya kadrosunda yer bulmasının da bunun bir göstergesi olduğunu söylemişti. Güntekin Onay ise “Başka oynatacak forvet yok” deyince Rıdvan Dilmen afallayıp “Nasıl yok Güntekin, vardır” der demez Güntekin Onay “Kim var hocam?” diyerek hocayı iyice köşeye sıkıştırmıştı. Doğal olarak hiçbir isim sayamamıştı Rıdvan Dilmen o gün. Aslında Güntekin Onay’ın Avrupa futbolu konusundaki bilgisine her zaman saygı duyarım, ama sanırım o gün biraz da hocayı sıkıştırmak için öyle konuşmuştu. Bugün Del Bosque 23 kişilik Dünya Kupası kadrosunu açıkladı; Güiza yok. Bana göre Güiza gerçekten de iyi bir futbolcu, gerek İspanya’da gerekse de milli takımda gösterdiği performans bunun göstergesi, ama tarzı Fenerbahçe’nin oyun sistemine uymadı. Dolayısıyla hep yüksek formuyla sahip olduğu milli formayı da, düşen performansı sonrasında kaybetti. İşte Güntekin Onay’ın "Kim var hocam?" sorusuna ‘Yeniköy Kasabı’nın gecikmiş cevabı:

Forvetler: Jesús Navas (Sevilla), David Silva (Valencia/Barcelona), Juan Manuel Mata (Valencia), Fernando Torres (Liverpool), Pedro Rodríguez (Barcelona), Fernando Llorente (Athletic).

Listenin geri kalanı şu şekilde:

Kaleciler: Iker Casillas (Real Madrid), José Manuel Reina (Liverpool), Víctor Valdés (Barcelona).

Defanslar: Joan Capdevila (Villarreal), Carles Puyol (Barcelona), Gerard Piqué (Barcelona), Raúl Albiol (Real Madrid), Sergio Ramos (Real Madrid), Álvaro Arbeloa (Real Madrid), Carlos Marchena (Valencia).

Orta Sahalar: Xabi Alonso (Real Madrid), Sergio Busquets (Barcelona), Xavi Hernández (Barcelona), Andrés Iniesta (Barcelona), Cesc Fábregas (Arsenal), Javi Martínez (Athletic).

Son olarak Marca’nın sitesinde yer alan “23 kişilik kadroyu beğendiniz mi?” anketinin, şu an itibariyle "%85 evet" olan cevabıyla bitirelim:

Hiç yorum yok: