22 Nisan 2010 Perşembe

RÜYANIN SONU…

Yaklaşık 10 gün önce, Portsmouth’un seneye Avrupa’da oynayabilme ihtimalinden bahsetmiştik. Malum, Chelsea ile FA Cup finalinde mücadele edecek olan Portsmouth, Chelsea’nin seneye Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olmasından dolayı Avrupa Ligi’ne katılma hakkı kazanmıştı. Ancak yaşadığı mali sıkıntılardan dolayı UEFA lisansına başvurmamış olan kulüp, son gelişmelerden sonra İngiltere Futbol Federasyonu’na gecikmiş bir başvurma yapma kararı almıştı.

Ancak Federasyon’dan ve Premier Lig’den yapılan son açıklamada, mali sıkıntıları göz önüne alınan Portsmouth’un, yapacağı hiçbir başvurunun dikkate alınmayacağı bildirildi. Böylece Portsmouth'un Avrupa hakkı, sezon sonunda Premier Ligi 7. sırada bitiren takımın olacak.

Şu an itibariyle Liverpool 7. sırada yer alıyor ve bitime 3 maç kala en yakın rakibi Everton ile arasında 5 puan fark bulunuyor.

2 yorum:

solid1001 dedi ki...

liverpool kupayı alırsa ing. 8.'si mi gidecek avrupa ligi'ne? bunun statüsü nedir?

Emrah "Melwasùl" Aktaş dedi ki...

Asıl bir de şöyle bir durum var; eğer Fulham kazanırsa kupayı, Liverpool yedinci sırada bile olsa, Fulham gidecek seneye.

Ama eğer Liverpool kazanırsa, mesela finalde de Fulham ile oynarsa, bu durumda Fulham mı gider Avrupa'ya yoksa 8. mi, onu bilmiyorum =)