13 Nisan 2010 Salı

PORTSMOUTH İÇİN UMUT IŞIĞI

       Dindane, Grant ve Brown zor günlerin ardından sonunda güldüler. (EPA) 

Dün FA Cup finalinden bahsederken, kısaca Portsmouth’un yaşadığı mali problemler sonrasında seneye hak ettiği halde Avrupa Kupalarında büyük ihtimalle mücadele edemeyeceğini yazmıştık. Bunun sebebi de, son başvuru tarihi 1 Mart olan UEFA lisansına, o sırada zaten kayyuma devredildikleri için başvurmamalarıydı. Bunun sonucunda da önümüzdeki sene hiçbir Avrupa Kupasında boy gösteremeyeceklerdi.

Ancak ‘Pompey’ için ufak da olsa yeni bir umut doğdu. Kayyum Andrew Andronikou, lisans için gecikmiş bir başvuru yapabilmek adına Federasyona müracaat edeceklerini açıkladı. Fazla bir umut olmasa da, özellikle seneye Avrupa Kupalarında mücadele etme haklarının olabilmesinin, kulübün satış işlemlerini de hızlandıracağını ümit ediyorlar. UEFA’nın The Times’a verdiği demeçte, 31 Mayıs’a kadar ulusal federasyonlar tarafından UEFA’ya gönderilecek takım listesine girmeleri halinde, lisans işleminin yeniden değerlendirileceğini açıklaması da, bu umudu güçlendiriyor. Eğer Federasyonun desteğini alır ve listeye girerlerse, gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde, seneye Avrupa Kupalarında yer alabilecekler.

Grant ve oyuncularının çok zor bir sezon sonunda, küme düşmüşlerken gösterdikleri bu başarı takdire şayan. Umarım kulüp en kısa zamanda gerçekten taşın altına elini koyacak birileri tarafından satın alınır, mali problemlerini çözer ve seneye Avrupa Kupalarına katılabilir. Yeniden yapılanma döneminde Avrupa’da ne kadar başarılı olurlar, orası tabi ki soru işareti, ancak gelecek güzel günler adına büyük bir motivasyon kaynağı olacağı kesin.

Hiç yorum yok: