1 Şubat 2010 Pazartesi

3 BOYUTLU GALİBİYET

Dün Premier Lig'de oynanan Arsenal-Manchester United maçı, dünyada 3 boyutlu olarak canlı yayınlanan ilk futbol müsabakası olma özelliğini taşıyordu. Londra'da 4, Manchester'da 2, Cardiff, Edinburgh ve Dublin'de ise 1'er pubda taraftarlar, 3 boyutlu maç izlemenin keyfini Sky TV aracılığıyla yaşadılar. Aşırı yoğunluk olabileceği kaygısıyla, maç öncesinde bu pubların adları açıklanmamıştı.Nisan ayı ile birlikte bu pilot uygulama, yüzlerce pubda uygulanmaya başlanacak. Ardından Sky+HD aboneleri özel gözlükler takarak maçları 3 boyutlu olarak izleyebilecekler.

Meraklısına Not:
İlk kez bir spor karşılaşmasını 3 boyutlu olarak yayınlayan kanal, 2008'deki İskoçya-İngiltere rugby maçını yayınlayan BBC idi.

Arsenal 1-3 Manchester UnitedBu hem teknolojik açıdan, hem de Premier Lig'deki liderlik mücadelesi açısından son derece önemli maçı kazanan taraf ise Manchester United oldu. Nani ve Rooney'nin etkili oyunu, kaptanından mahrum kalan "Kırmızı Şeytanlar"ı galibiyete taşıdı. Bu sonuç ardından Arsenal için, önlerindeki peş peşe oynayacakları Chelsea ve Liverpool maçlarının önemi de katlanarak artmış oldu.

100. Golİlk Premier Lig golünü attığı Arsenal'a karşı Rooney, bu sefer de ligdeki 100. golünü kaydetti. Son haftalarda adeta takımı sırtlayan Rooney, Premier Lig'de attığı 20 golle de, gol krallığında ilk sırada yer alıyor. Ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiren United'da Rooney'nin gidip gitmeyeceği tartışılırken, geçen hafta Rooney takımın resmi sitesinden hiç bir yere gitmek istemediğini açıklamıştı.

Kaynaklar: BBC Türkçe, Guardian.co.uk, Manutd.com

Hiç yorum yok: